blog-image

.

Değerli Meslektaşım

 

Sizleri 10. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansı'na (IECMSA-2021) davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

 

Bilim dünyası dâhil olmak üzere tüm insanlık COVID-19 kaynaklı beklenmedik ve tehlikeli bir süreçle karşı karşıyadır ve virüsün etkisi ile araştırmacılar bilimsel toplantılara yüz yüze katılım sağlayamamaktadır. Herkesin sağlığı ve güvenliği önceliğimiz olduğundan, IECMSA bu yıl yüz yüze bir etkinlik yerine sanal bir konferans gerçekleştirecektir.

 

2012'den bu yana IECMSA konferans serisi, Matematik ve Uygulamalar alanındaki en son gelişmeleri bilim dünyası ile paylaşmaktadır. Priştine, Kosova; Saraybosna, Bosna Hersek; Viyana, Avusturya; Atina, Yunanistan, Belgrad, Sırbistan; Budapeşte, Macaristan; Kiev, Ukrayna; Bakü, Azerbaycan ve Üsküp, Kuzey Makedonya’da düzenlenen geçmiş yıllardaki konferanslarımız çok sayıda dünyaca ünlü uluslararası saygın bilim insanını bir araya getirmiştir.

 

Bu konferansın temel amacı, akademik bilgi alışverişi ve güncel araştırma çalışmalarının paylaşımı için dijital bir forum sağlamaktır. Konferans, sanal olarak sunulacak olan çağrılı konuşmalar ve katılımcıların sunumları ile yeni sonuçları ve güncel problemleri bilim dünyasıyla paylaşmayı hedeflemektedir.

 

Sunumlar İngilizce yapılacaktır. Hakemlerin incelemesi sonucu kabul edilen tüm sunumların özetleri konferans özetleri kitabında yayınlanacaktır. Ayrıca, IECMSA-2021’de sunulan bildirilerin tam metinleri,

 

Conference Proceedings of Science and Technology (CPOST)

 

dergisinde hakem incelemesi sonucu kabul edilmesi durumunda basılabilecektir.

Ayrıca IECMSA-2021’de sunulmuş, orijinal ve yayınlanmamış makaleler aşağıdaki anlaşmalı ve hakemli dergilere gönderilebilecektir:

 

 

25-27 Ağustos 2021 tarihlerinde sizlerle IECMSA 2021’de sanal olarak buluşmayı dört gözle bekliyor, mevcut salgının en kısa sürede sonlaması dileğiyle bu zor dönemde hepinize sağlık diliyorum.

 

Prof. Dr. Murat Tosun

IECMSA Başkanı